Ученици наше школе на такмичењима из српског језика и књижевности

Општинско такмичење ученика средњих школа у познавању књижевности – Књижевна олимпијада, одржано је 19. марта у просторијама Гимназије/Техничке школе „Вожд Карађорђе“ у Лебану. Нашу школу су представљале две ученице: Аница Здравковић, ученица одељења II-3 и Анђела Ивковић, ученица одељења III-2. Обе ученице су постигле исти резултат – 15 од могућих 20 поена. Иако се нису пласирале на Окружно такмичење (за шта је требало 16 поена), задовољни смо резултатом.

Општинско такмичење у познавању српског језика одржано је 26. марта. Наша школа је имала три прредставнице: Драгану Цветковић, ученицу одељења II-2, Аницу Здравковић и Марију Стојановић,обе ученице одељења II-3. Драгана и Марија су освојиле по 13, а Аница 14 поена од могућих 20. Иако је пласман на Окружно такмичење изостао, Школа и професорке су задовољне резултатима. Све ученице су вредно училе, показале одговорност и жељу за успехом.